Popis systému - schématický i slovní popis SHZ - TPI Česká republika s.r.o. - Specialista na hasicí systémy
ČeskyEnglish

Nyní se nacházíte: Úvodní stránka > Služby > Popis systému

Popis systému

Sprinklerové zařízení je určeno k rychlé likvidaci ohnisek požáru, a to především v počátečních fázích jeho vzniku. Toto zařízení se skládá ze zdroje vody a sprinklerové soustavy, přičemž ona soustava se dále skládá z ventilových stanic, potrubních rozvodů a sprinklerových hlavic.

Jednou z nejdůležitějších součástí sprinklerového systému je zdroj vody stávající se ze zásobníku vody a hlavních sprinklerových čerpadel. Tato čerpadla mohou být v provedení s pohonem pomocí diesel motoru nebo elektro motoru. Ideální kombinací pro maximální bezpečnost a spolehlivost je kombinace dvou čerpadel – jedno s elektromotorem a druhé s diesel motorem. Výkonové parametry čerpadel se kontrolují na testovacím potrubí.

Z čerpadel pak voda, skrz tlakové vedení, proudí do rozdělovacího potrubí osazeného řídícími ventily. Odtud je pomocí potrubních rozvodů vedena přímo ke sprinklerovým hlavicím umístěných na rozdělovacím potrubí pod stropy, v regálech, či na exponovaných místech. Samotné sprinklery se automaticky spustí a rozstřikují vodu, jen když je dosažena spouštěcí teplota sprinkleru. Průtok vody po aktivaci sprinkleru vyvolá požární poplach.
 

Máte zájem o více informací?

Jméno
Kontakt
Mám zájem o:
Zpráva
Ochrana proti spamu

Zadejte text z obrázku:

  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2024